PRELIMINARY LIST OF DELEGATION PARTICIPANTS

Name/Nombre-First Name/Nombre-Last Country/pais Organization/Institucion
Kevin Bracken Australia Maritime Union of Australia
Baijayanta Mukhopadhyay Canada People's Health Movement
Lisa Rankin Canada Maritimes-BTS
Aaron Cain Canada York University
Rachel Nadelman United States American University
Robin Broad USA American University
Samantha Fox USA Binghamton University
Betsy Dietel USA Dietel Partners
Scott Fitzmorris USA Wallace global fund
Ron Carver USA Insitute for Policy Studies
Manuel Perez Rocha USA Institute for Policy Studies
Nick Alexandrov USA George Washington University
Jennifer Moore Canada MiningWatch
Johanna Fincke Germany Christian Initiative Romero - CIR
Maria Escolan Canada/El Salvador  
Juliana Turqui Guatemala OXFAM
Meera Karanananthan Canada Council of Canadians
Lilo Gonzales USA LGP Productions
Jan Morrill USA MCALM
Amanda Kistler USA CIEL
Raul Burbano Canada Common Frontiers
Jeanneht Armendáriz Mexico REMA
Pablo De La Vega Ecuador PIDDH-Ecuador
Gloria Chicaiza Ecuador OCMAL
Stacey Gomez Canada Mining Injustice Solidarity Network
Peter Rasmussen Denmark Labour Journalist
Sarah Kendall Canada Mining Injustice Alliance-Vancouver
Glenn Piercyn USA Indpendent Film Maker
Claudia Granados USA Labour Advisor-City of Newark, NJ
Lita Trejo USA Salvadorean Comm Activist
Tania Arosamena Panama Centro de Incidencia Ambiental
Omar Martinez USA Latin American Working Group
Pedro Landa Honduras CEHPRODE
Maudilia Lopez Guatemala Parroquia San Miguel Ixtahuacan
Aniseto Lopez Guatemala FREDEMI
Oscar Conde Guatemala Madre Selva
Ane Garay El Salvador OMAL-Paz con Dignidad
Antonio Sandá El Salvador OMAL-Paz con Dignidad
Laura Palmese Honduras IDHAMO
Emilio Dcuire Honduras IDHAMO
Clarisa Vega Honduras IDAHMO
Juana Sales Guatemala Movimiento de mujeres Tzununija
Silva Morales Guatemala Movimiento de mujeres Tzununija
Octavio Gasparico Guatemala CRISDENA
Brenda Peralta Guatemala JPIC Guatemala
Design: Estudio Gráfico SV | Website by Heavy Web Design